Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOrtodoncja i protetyka stomatologicznaen
Udostępnij Drukuj Pobierz PDF
Osoba kontaktowa
Michał Dąbek
michaldabek95@gmail.com
http://pozycjonowanie.torun.pl

Język komunikacji:
Angielski, Polski,

Opis przedmiotu zamówienia

Ortodonta Toruń

Protetyk Toruń

Protetyk Toruń

Protetyka stomatologiczna Toruń

W jaki sposób przebiegają etapy zakładania mostu protetycznego

Mosty protetyczne są bardzo znanym sposobem na zakrycie braków po usunięciu zębów. Będą skuteczne do ukrycia braku jednego zęba albo obszerniejszych braków – także do trzech luk w rzędzie. Mosty ustawia się na filarach na zębach , a część gdzie brakuje zęba osłania tzw. przęsło. Zazwyczaj stomatolog wstawia most w różnych sytuacjach. Ta techniką najczęściej unikamy przemieszczeń zębów spowodowanych za dużą niewypełnioną sferą, utraty kości szczęk, chorób zębów, przyzębia i dziąseł. Most przywraca poprawne funkcje zgryzu oraz pełny uśmiech.

Bazowym etapem wykonania mostu protetycznego są rzecz jasna rzetelne badania i przystosowanie zębów. Kiedy stomatolog odkryje ubytki, zęby będą musiały zostać uprzednio wyleczone. Gdy nie będzie przeciwwskazań, stomatolog podaje środek znieczulający i szlifuje zęby, aby mogły służyć jako oparcie dla protetycznego mostu. Zabieg ten przeprowadzany przez dentystę jest mocno oszczędny oraz nie uszkadza zębów. Po tym zabiegu, stomatolog wykonuje odpowiednie wyciski, na podstawie których dopasuje most protetyczny do indywidualnego zgryzu. Na okres sporządzenia właściwego mostu, stomatolog zakłada most tymczasowy, żeby osłaniał filary. Na końcowym etapie aplikowania mostu protetycznego, dentysta dostosowuje kształt mostu oraz sprawdza jego szczelność. Jeżeli wszystko gra, a pacjent jest go akceptuje, dentysta aplikuje most protetyczny na stałe.Zalety koron protetycznychW stomatologii korony protetyczne mają duże przeznaczenie. Głównie są świetnymi zamiennikami pojedynczych zębów, jakie uległy zniszczeniu lub potrzebują odbudowy np. po leczeniu kanałowym. Korony mocuje się też na implantach w przypadku, kiedy potrzebne jest wypełnienie całkowitego usunięcia zęba.

Korony zębowe formowane są też z różnych materiałów. Współcześnie zwykle stosowane są korony cyrkonowe albo porcelanowe z ceramiczną podbudową. Nadrzędną zaletą tego rodzaju rekonstrukcji zębów jest wielka trwałość koron. Za pomocą koron można ukryć wszelkie defekty zębów, na przykład kiedy zostały w jakiś sposób uszkodzone albo są mniej efektowne niż kiedyś. To dlatego, że korony swoją formą upodabniają się do naturalnych zębów oraz poprawiają estetykę jamy ustnej.

Korony mogą ukryć przebarwienia lub nierówności. Aby było to możliwe należy oszlifować ząb pod to rozwiązanie protetyczne. Nie wykonuje się w przypadku koron na implantach. W czasie tego zabiegu chirurg stomatolog nie narusza w żaden sposób pozostałych zębów, a zaledwie wypełnia przestrzeń pomiędzy nimi. Cena korony protetycznej przyjmuje wartość uzależnioną od z materiału, z jakiego ją wykonano. Znaczenie ma też to, czy zostanie położona na ząb albo jego resztki, czy na implant.

Zabiegi stomatologiczne – wstawienie mostu protetycznego

Usunięcie zęba łączy się z koniecznością jego zastąpienia, żeby nie doszło do kolejnych problemów. Przyległe zęby i zęby naprzeciw potrzebują oparcia, inaczej one również mogą zacząć się poruszać, a w efekcie wypadać. Z tej przyczyny stomatolodzy zalecają prędko wypełnić brak. Pośród często używanych w gabinetach dentystycznych wypełnień, są mosty protetyczne. Żeby móc zaaplikować most protetyczny, w jamie ustnej muszą nadal mieścić się zęby, jakie będą oparciem dla mostu. Taki rodzaj uzupełnienia może więc zostać zastosowany tylko jeśli luka wypada między zębami sąsiadującymi. Ogromnym atutem tego rozwiązania jest to, że da się w ten sposób wymienić do nawet trzech zębów obok siebie na raz. Mosty protetyczne są zakładane na stałe, dlatego są o wiele bardziej komfortowe w porównaniu do protez ruchomych. Choć znaczna część pacjentów obawia się drobinek jedzenia przenikających pod most, stomatolodzy przekonują – nie trzeba się martwić, ponieważ dobrze dostosowany most temu zapobiega i pokarm nie przedostaje się do środka. Warto przemyśleć kupno mostu protetycznego, bo jest to komfortowe oraz estetyczne uzupełnienie.

Rodzaje i budowa mostów protetycznych

Most protetyczny cechuje się prostą budową. Skonstruowany jest z dwóch filarów, jakie nakłada się na przylegających do luki zębach oraz z przęsła, które zasłania utracony ząb. Istnieją 2 rodzaje mostów protetycznych. Ten najbardziej powszechny zakłada się na odpowiednio sąsiednie zęby, ewentualnie zdarza się też tak, że filarami są implanty . Taki typ mostu jest bardzo wytrzymały oraz wykorzystywany w większości klinik stomatologicznych. Bywają również miejsca, gdzie koronę uzupełniającą wyrwany ząb przykleja się do sąsiednich zębów pacjenta. Taka metoda jest rzadziej używana, bo nie jest tak trwała i można nią zastąpić zaledwie jeden ząb.

Zazwyczaj mosty protetyczne w stomatologii przygotowywane są z paru oddzielnych materiałów. Niezwykle estetyczne są mosty pełnoceramiczne, gdzie tak samo most jak i jego podbudowa są stworzone z cyrkonu. Tak samo często wykorzystywane są mosty porcelanowe na metalowej podbudowie – zazwyczaj ze stali, a czasami na życzenie pacjenta ze złota. Mniej wytrzymałe oraz mniej estetyczne są przygotowane z kompozytu (materiału, z jakiego robione są białe plomby stomatologiczne) na podbudowie zrobionej z włókna szklanego.

Wskazania do wykonania mostu protetycznego

Wykonanie mostu protetycznego zalecane przez stomatologów jest przed wszystkim tym pacjentom, którzy chcą trwale odbudować przerwę po utracie zęba albo zębów, ale nie chcą wydać na droższe implanty zębów. Mosty protetyczne w zupełności wystarczają, by wyeliminować widoczną lukę i zahamować postępujące przesuwanie się zębów sąsiednich oraz wstrzymać zanik kości w miejscu braku zęba. Zanik kości to poważna sprawa, ponieważ wpływa nie tylko na samo zdrowie jamy ustnej, ale również sam wygląd twarzy, która może z tego powodu wyglądać starzej. Wypełnienie luki po zębie w gabinecie stomatologicznym oznacza, że odzyskujemy odpowiedni rozkład sił w czasie żucia i odpowiednie funkcje i konstrukcję zgryzu. W ten sposób unikamy też ryzyko tworzenia się chorób przyzębia i dziąseł ze względu na odkładające się w przerwie pozostałości jedzenia. Kluczowym dla pacjentów aspektem wykonania mostu protetycznego jest przywrócenie piękna uśmiechu. Jedyny wymóg, jaki trzeba spełnić, aby stomatolog mógł założyć most protetyczny jest właściwa jakość i ilość filarów do podtrzymania mostu. Filary muszą być zdrowe, żeby obciążenie nie przyczyniło się do ich wczesnego zniszczenia.

W jaki sposób przebiega wykonanie mostu protetycznego?

Podstawowym etapem każdego zabiegu dentystycznego jest diagnoza i badania, które pozwolą dentyście ocenić, czy zastosowanie mostu protetycznego jest właściwym wyborem, biorąc pod uwagę zdrowie jamy ustnej pacjenta. Jeśli dentysta nie zauważy żadnych przeszkód, będzie mógł przejść do działania. Jeżeli podstawami mostu protetycznego mają być sąsiadujące zęby pacjenta, trzeba je przyszykować. Według tego stomatolog musi trochę je oszlifować, by później możliwe było dokładne dostosowanie mostu. Pomimo strachu wielu osób szlifowanie zębów jest bezbolesne, ponieważ zachodzi w zakresie szkliwa. Zabieg ten nie niszczy zębów, a przeprowadzający go lekarz stomatolog zawsze wie, jak dużą część zęba mogą być oszlifowane. Ten zabieg nie będzie konieczny przy zakładaniu mostu protetycznego na implantach. Gdy zęby będą już gotowe, następnym krokiem zakładania protetycznego mostu jest zebranie odpowiednich wycisków. Zgodnie z nimi, stomatolog protetyk stworzy idealnie dobrany most. W czasie, gdy protetyk tworzy indywidualny most protetyczny, stomatolog zakłada tymczasowy most, którego przeznaczeniem jest osłona przygotowanych zębów. Kiedy ostatecznie most będzie już gotowy, dentysta dopasowuje go do kształtu jamy ustnej, a potem zakłada na stałe.

Zalety mostów protetycznych

Wielkimi zaletami mostów protetycznych jest ich wytrzymałość oraz duża estetyka. Dzięki nim możemy odzyskać parę zębów jednocześnie oraz odzyskujemy funkcje żucia. Wypełnienie braku zęba mostem protetycznym oddaje pacjentowi piękno uśmiechu i zupełny komfort.Informacje uzupełniające

http://www.protetyktorun.pl

http://www.protetyk-torun.pl

https://maps.google.com/?cid=13656308857064571469

W jaki sposób przebiegają fazy zakładania protetycznego mostu

Mosty protetyczne są dobrym sposobem na zakrycie braków po utraconych zębach. Okażą się skuteczne w przypadku braku jednego zęba lub obszerniejszych luk – nawet do 3 brakujących zębów w rzędzie. Mosty opierają się na filarach na zębach pacjenta, a część gdzie nie ma zęba osłania tzw. przęsło. Zazwyczaj stomatolog zakłada most w wielu przypadkach. Ta techniką najczęściej chroni przed początkiem ruchów zębów spowodowanych zbyt obszerną pustą przestrzenią, utraty kości szczęki i żuchwy, chorób zębów i dziąseł. Most przywraca prawidłowe funkcje zgryzu oraz ładny uśmiech.

Bazowym etapem zastosowania mostu protetycznego są oczywiście dokładne badania diagnostyczne i przystosowanie zębów. Jeżeli stomatolog odkryje ubytki, zęby muszą być w pierwszej kolejności wyleczone. Jeśli nie znajdzie przeciwwskazań, stomatolog stosuje znieczulenie i przygotowuje zęby szlifując je, żeby mogły służyć jako filary protetycznego mostu. Zabieg szlifowania przeprowadzany przez stomatologa jest niezwykle oszczędny oraz nie psuje zębów. Po oszlifowaniu zębów, dentysta wykonuje niezbędne wyciski, na bazie których dopasuje most protetyczny do indywidualnego zgryzu. Na czas sporządzenia właściwego mostu, dentysta aplikuje tymczasowy most, by okrywał filary. Na ostatnim etapie zakładania protetycznego mostu, dentysta dostosowuje kształt mostu oraz ocenia jego szczelność. Gdy wszystko jest dobrze, a pacjent jest zachwycony, stomatolog zakłada most na stałe.Korony protetyczne od dentystyKorony protetyczne mają w stomatologii duże przeznaczenie. Głównie są świetnymi zamiennikami pojedynczych zębów, które uległy zniszczeniu albo wymagają odbudowy np. po leczeniu kanałowym. Korony stosuje się też na implantach w sytuacji, kiedy niezbędne jest wypełnienie zupełnego braku zęba.

Korony zębowe formowane są także z odmiennych surowców. Współcześnie najczęściej używane są korony porcelanowe lub cyrkonowe na podbudowie ceramicznej. Nadrzędną zaletą tego typu rekonstrukcji zębów jest to, że korony cechuje duża wytrzymałość. Za pomocą koron można zamaskować wszelkie defekty zębów, na przykład gdy zostały w jakiś sposób naruszone albo są mniej efektowne niż kiedyś. To dlatego, że korony swoją formą upodabniają się do naturalnych zębów oraz poprawiają estetykę jamy ustnej.

Korony mogą zasłonić nierówności albo przebarwienia. Aby stało się to możliwe należy oszlifować ząb pod takie wypełnienie. Nie wykonuje się w przypadku koron osadzonych na implantach. Przy takich zabiegach chirurg stomatolog nie narusza w żaden sposób pozostałych zębów, zamiast tego wypełnia miejsce pomiędzy nimi. Koszt korony protetycznej przyjmuje wartość uzależnioną od z materiału, z którego ją wykonano. Koszt korony podbija również to, czy będzie położona na ząb albo jego pozostałości, czy na implant.

Most protetyczny

Brak zęba równa się z potrzebą jego odbudowy, by nie dopuszczać do kolejnych dolegliwości. Przyległe zęby i zęby naprzeciw wymagają wsparcia, inaczej one także mogą zacząć się przesuwać, a w rezultacie wypadać. Dlatego zalecane jest błyskawicznie uzupełnić przerwę. Wśród najczęściej stosowanych w stomatologii uzupełnień, są mosty protetyczne. Żeby móc założyć most protetyczny, w jamie ustnej muszą wciąż znajdować się zęby, jakie będą oparciem dla filarów mostu. Ten typ uzupełnienia może więc być zastosowany kiedy brak wypada pomiędzy zębami sąsiednimi. Znaczącym atutem tego wyjścia jest to, że da się tak wymienić do trzech zębów jeden przy drugim na raz. Mosty protetyczne są aplikowane na stałe, z uwagi na co są zdecydowanie bardziej komfortowe od protez ruchomych. Choć znaczna część pacjentów obawia się drobinek jedzenia przenikających pod most, stomatolodzy zapewniają – nie ma powodów do zmartwień, dlatego że właściwie dostosowany most temu zapobiega i jedzenie nie wchodzi do środka. Warto przemyśleć aplikację mostu protetycznego, bo jest to wygodne oraz estetyczne wypełnienie.

Jaką mają budowę i jakie są rodzaje mostów protetycznych

Most protetyczny cechuje się prostą budową. Stworzono go z 2 filarów, jakie umieszcza się na przylegających do luki zębach oraz z przęsła, jakie zasłania utracony ząb. Istnieją 2 rodzaje mostów protetycznych. Taki najbardziej znany aplikuje się na odpowiednio przygotowane sąsiednie zęby, czasami bywa również tak, że filarami okazują się implanty . Taki typ mostu jest niezwykle trwały i używany w większości klinik dentystycznych. Są jednak miejsca, w jakich koronę zastępującą brakujący ząb przykleja się do pobliskich zębów pacjenta. Ta technika jest niezbyt często używana, dlatego że jest mniej trwała i można nią uzupełnić zaledwie pojedynczy ząb.

Przeważnie mosty protetyczne od stomatologa wykonywane są z kilku różnych materiałów. Wysoko estetyczne są pełnoceramiczne mosty, w których zarówno most jak i jego podbudowa są stworzone z cyrkonu. Równie często zakładane są mosty porcelanowe na metalowej podbudowie – zwykle ze stali, a w niektórych przypadkach na prośbę pacjenta ze złota. Nie tak trwałe i mniej estetyczne są stworzone z kompozytu (materiału, z którego wykonywane są plomby stomatologiczne) na podbudowie zrobionej z włókna szklanego.

Wskazania do wykonania mostu protetycznego

Przygotowanie mostu protetycznego polecane przez stomatologów jest przed wszystkim tym pacjentom, którzy chcą trwale odbudować przerwę po utracie zęba lub zębów, jednak nie mogą wydać na droższe implanty zębów. Mosty protetyczne w zupełności wystarczają, by zakryć widoczną lukę i zahamować narastające chwianie się zębów sąsiednich i spowolnić utratę kości w miejscu braku zęba. Utrata kości to poważna sprawa, dlatego że wpływa nie tylko na samo stan jamy ustnej, ale także sam prezencję twarzy, jaka może z tego względu wyglądać starzej. Uzupełnienie luki po zębie w gabinecie dentystycznym sprawia, że odzyskujemy prawidłowy rozkład sił w czasie żucia oraz właściwe funkcje oraz budowę zgryzu. Tą techniką unikamy też ryzyko pojawienia się chorób dziąseł i przyzębia ze względu na zbierające się w luce resztki jedzenia. Kluczowym dla pacjentów aspektem założenia mostu protetycznego jest przywrócenie piękna uśmiechu. Jedyny wymóg, jaki powinno się spełnić, aby stomatolog mógł założyć most protetyczny jest właściwa ilość i jakość filarów do oparcia mostu. Filary należy mieć zdrowe, aby obciążenie nie przyczyniło się do ich przedwczesnego zniszczenia.

W jaki sposób przebiega wykonanie mostu protetycznego?

Pierwszym elementem każdego zabiegu dentystycznego jest ogólna diagnoza oraz badania, które pomogą stomatologowi ocenić, czy założenie mostu protetycznego jest odpowiednim rozwiązaniem, mając na uwadze stan jamy ustnej pacjenta. Gdy dentysta nie dostrzeże żadnych ograniczeń, będzie mógł przystąpić do działania. Jeżeli podstawami mostu protetycznego mają zostać naturalne zęby pacjenta, trzeba je przygotować. Według tego stomatolog musi je oszlifować, aby następnie możliwe było idealne dopasowanie mostu. Pomimo strachu wielu osób szlifowanie zębów jest bezbolesne, ponieważ mieści się w zakresie szkliwa. Szlifowanie nie narusza struktury zębów, a wykonujący go dentysta zawsze wie, jakie części zęba może oszlifować. Zabieg szlifowania nie będzie konieczny przy oparciu mostu na implantach. Kiedy zęby będą już gotowe, następnym krokiem zakładania mostu jest pobranie potrzebnych wycisków. Na ich bazie, dentysta protetyk zaprojektuje indywidualnie dobrany most. W czasie, kiedy w pracowni protetycznej powstaje most protetyczny, stomatolog zakłada most tymczasowy, którego przeznaczeniem jest osłona przygotowanych zębów. Kiedy w końcu most zostanie przygotowany, stomatolog dopasowuje go do jamy ustnej, a następnie zakłada na stałe.

Zalety stosowania mostów protetycznych

Wielkimi zaletami mostów protetycznych jest ich wytrzymałość oraz estetyka. Za ich sprawą możemy odbudować kilka zębów jednocześnie oraz odzyskujemy wszelkie funkcje żucia. Wypełnienie zęba mostem protetycznym przywraca pacjentowi piękno uśmiechu oraz całkowity komfort.
Ortodoncja Toruń

Protetyka Toruń

Protetyk Toruń

Protetyka stomatologiczna ToruńNabywcy z zagranicy


 • Sierra Leone
 • Seszele
 • Serbia
 • Senegal
 • Sant Pierre i Miquelon
 • San Marino
 • Samoa Amerykańskie
 • Samoa
 • Salwador
 • Saint Vincent i Grenadyny
 • Saint-Martin
 • Saint Lucia
 • Saint Kitts i Nevis
 • Saint-Barthélemy
 • Sahara Zachodnia
 • Rwanda
 • Rumunia
 • Rosja
 • Reunion
 • Republika Zielonego Przylądka
 • Republika Tadżykistanu
 • Republika Środkowoafrykańska
 • Republika Południowej Afryki
 • Republika Kirgiska
 • Portugalia
 • Portoryko
 • Polska
 • Polinezja Francuska
 • Pitcairn
 • Peru
 • Paragwaj
 • Papua-Nowa Gwinea
 • Panama
 • Palestyna
 • Palau
 • Pakistan
 • Oman
 • Nowa Zelandia
 • Nowa Kaledonia
 • Norwegia
 • Norfolk
 • Niue
 • Nikaragua
 • Nigeria
 • Niger
 • Niemcy
 • Nepal
 • Nauru
 • Namibia
 • Mozambik
 • Montserrat
 • Mongolia
 • Monako
 • Mołdawia
 • Mjanmar
 • Mikronezja
 • Meksyk
 • Mauritius
 • Mauretania
 • Martynika
 • Maroko
 • Mariany Północne
 • Malta
 • Mali
 • Malezja
 • Malediwy
 • Malawi
 • Makau
 • Majotta
 • Madera
 • Madagaskar
 • Macedonia
 • Luksemburg
 • Łotwa
 • Litwa
 • Libia
 • Liberia
 • Liban
 • Lesotho
 • Laos
 • Kuwejt
 • Kuba
 • Księstwo Lichtenstein
 • Księstwo Andory
 • Królestwo Niderlandów
 • Kostaryka
 • Korea Południowa
 • Korea Północna
 • Kongo
 • Komory
 • Kolumbia
 • Kiribati
 • Kenia
 • Kazachstan
 • Katar
 • Kanada
 • Kamerun
 • Kambodża
 • Kajmany
 • Jordania
 • Jersey
 • Jemen
 • Japonia
 • Jamajka
 • Izrael
 • Islandia
 • Irlandia Płn.
 • Irlandia
 • Iran
 • Irak
 • Indonezja
 • Indie
 • Hongkong
 • Honduras
 • Hiszpania
 • Haiti
 • Gwinea Równikowa
 • Gwinea Bissau
 • Gwinea
 • Gwatemala
 • Gwadelupa
 • Gujana Francuska
 • Gujana
 • Guernsey
 • Guam
 • Gruzja
 • Grenlandia
 • Grenada
 • Grecja
 • Gibraltar
 • Ghana
 • Georgia Południowa i Sandwich Południowy
 • Gambia
 • Gabon
 • Francja
 • Finlandia
 • Filipiny
 • Fidżi
 • Falklandy
 • Etiopia
 • Estonia
 • Erytrea
 • Ekwador
 • Egipt
 • Dżibuti
 • Dominikana
 • Dominika
 • Demokratyczna Republika Konga
 • Zjednoczone Emiraty Arabskie
 • Zimbabwe
 • Zambia
 • Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
 • Wyspy Salomona
 • Wyspy Owcze
 • Wyspy Marshalla
 • Wyspy Kokosowe
 • Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych
 • Wyspy Cooka
 • Wyspy Alandzkie
 • Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha
 • Wyspa Man
 • Wyspa Bożego Narodzenia
 • Wybrzeże Kości Słoniowej
 • Włochy
 • Wietnam
 • Wielka Brytania
 • Wenezuela
 • Węgry
 • Watykan
 • Wallis i Futuna
 • Vanuatu
 • Uzbekistan
 • USA
 • Urugwaj
 • Ukraina
 • Uganda
 • Tuvalu
 • Turks i Caicos
 • Turkmenistan
 • Turcja
 • Tunezja
 • Trynidad i Tobago
 • Tonga
 • Tokelau
 • Togo
 • Timor Wschodni
 • Tanzania
 • Tajwan
 • Tajlandia
 • Szwecja
 • Szwajcaria
 • Syria
 • Svalbard i Jan Mayen
 • Surinam
 • Sułtanat Brunei
 • Sudan Południowy
 • Sudan
 • Suazi
 • Srilanka
 • Somalia
 • Słowenia
 • Słowacja
 • Sint Maarten
 • Singapur
 • Dania
 • Czechy
 • Czarnogóra
 • Czad
 • Cypr
 • Curaçao
 • Chorwacja
 • Chiny
 • Chile
 • Burundi
 • Burkina Faso
 • Bułgaria
 • Brytyjskie Wyspy Dziewicze
 • Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego
 • Brazylia
 • Botswana
 • Bośnia i Hercegowina
 • Bonaire, Sint Eustatius i Saba
 • Boliwia
 • Białoruś
 • Bhutan
 • Bermudy
 • Benin
 • Belize
 • Belgia
 • Barbados
 • Bangladesz
 • Bahrajn
 • Bahamy
 • Azory
 • Azerbejdżan
 • Austria
 • Australia
 • Aruba
 • Armenia
 • Argentyna
 • Arabia Saudyjska
 • Antigua i Barbuda
 • Anguilla
 • Angola
 • Algieria
 • Albania

Legenda
- Główne rynki zainteresowania
- Oddziały
- Nabywcy z zagranicy

CPV


 • Produkty rolnictwa, hodowli, rybołówstwa, leśnictwa i podobne
 • Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii
 • Górnictwo, metale podstawowe i produkty pokrewne
 • Żywność, napoje, tytoń i produkty pokrewne
 • Maszyny rolnicze
 • Odzież, obuwie, artykuły bagażowe i dodatki
 • Skóra i tkaniny włókiennicze, tworzywa sztuczne i guma
 • Druki i produkty podobne
 • Produkty chemiczne
 • Maszyny biurowe i liczące, sprzęt i materiały, z wyjątkiem mebli i pakietów oprogramowania
 • Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne', 'oświetlenie
 • Sprzęt radiowy, telewizyjny, komunikacyjny, telekomunikacyjny i podobny
 • Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała
 • Sprzęt transportowy i produkty pomocnicze dla transportu
 • Sprzęt bezpieczeństwa, gaśniczy, policyjny i obronny
 • Instrumenty muzyczne, artykuły sportowe, gry, zabawki, wyroby rzemieślnicze, materiały i akcesoria artystyczne
 • Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)
 • Meble (włącznie z biurowymi), wyposażenie, urządzenia domowe (z wyłączeniem oświetlenia) i środki czyszczące
 • Woda zlewnicza i oczyszczona
 • Maszyny przemysłowe
 • Maszyny górnicze, do pracy w kamieniołomach, sprzęt budowlany
 • Konstrukcje i materiały budowlane', 'wyroby pomocnicze dla budownictwa (z wyjątkiem aparatury elektrycznej)
 • Roboty budowlane
 • Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
 • Usługi naprawcze i konserwacyjne
 • Usługi instalowania (z wyjątkiem oprogramowania komputerowego)
 • Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego
 • Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)
 • Usługi dodatkowe i pomocnicze w zakresie transportu, usługi biur podróży
 • Usługi pocztowe i telekomunikacyjne
 • Obiekty użyteczności publicznej
 • Usługi finansowe i ubezpieczeniowe
 • Usługi w zakresie nieruchomości
 • Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
 • Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
 • Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze
 • Usługi administracji publicznej, obrony i zabezpieczenia socjalnego
 • Usługi przemysłu naftowego oraz gazowniczego
 • Usługi rolnicze, leśne, ogrodnicze, hydroponiczne i pszczelarskie
 • Usługi biznesowe: prawnicze, marketingowe, konsultingowe, rekrutacji, drukowania i zabezpieczania
 • Usługi edukacyjne i szkoleniowe
 • Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej
 • Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne
 • Usługi rekreacyjne, kulturalne i sportowe
 • Inne usługi komunalne, socjalne i osobiste
Typ oferty
Sprzedaż
Kraj
Polska
Termin składania ofert
27.07.2022
Ważna od
28.01.2022
Branże
Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe, Wydawnictwa, Fotografia, Muzyka, Film, Rzemiosło artystyczne, Wzornictwo i projektowanie mody, Media i reklama, Sektor kreatywny, Organizacja targów i wydarzeń, Turystyka, sport i rekreacja, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe wyroby, Gry i zabawki, Sprzęt sportowy, Instrumenty muzyczne, Pozostałe branże, Przemysł jubilerski, Wyposażenie wnętrz, Drzwi i okna, Meble, Produkcja mebli, Pozostały sprzęt transportowy, Przemysł lotniczy i kosmiczny, Pojazdy szynowe, Statki i łodzie, Części i akcesoria samochodowe, Pozostałe pojazdy samochodowe, Autobusy, Samochody osobowe, Produkcja środków transportu, Narzędzia mechaniczne, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny dla przemysłu papierniczego, Maszyny dla przemysłu odzieżowego, Maszyny dla przetwórstwa spożywczego, Maszyny dla górnictwa i budownictwa, Maszyny dla metalurgii, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Maszyny ogólnego przeznaczenia, Pozostały sprzęt elektryczny, AGD, Oświetlenie, Pozostałe wyroby elektroniczne i optyczne, Instrumenty optyczne i sprzęt fotograficzny, Sprzęt medyczny/rehabilitacyjny, Aparatura pomiarowa i zegarki, Elektronika użytkowa, Komputery, Maszyny i urządzenia, Wojskowe pojazdy bojowe, Broń i amunicja, Przemysł obronny i zbrojeniowy, Produkcja metalowych wyrobów gotowych, Produkcja metali nieżelaznych, Produkcja metali żelaznych, Produkcja i przetwórstwo metali, Biotechnologia, Przemysł farmaceutyczny, Farmacja i biotechnologia, Przemysł petrochemiczny, Wyroby z gumy i tworzyw sztucznych, Pozostałe wyroby chemiczne, Kosmetyki, Farby i lakiery, Pestycydy, Wyroby chemiczne w formach podstawowych, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Poligraficzne, Papier, Wyroby z drewna (bez mebli), Przemysł drzewny i papierniczy, Pozostałe tekstylia, Dywany i dekoracje, Tekstylia, Wyroby skórzane, Odzież i obuwie, Odzież, tekstylia, wyroby skórzane, Produkty tytoniowe, Napoje alkoholowe, Pozostałe produkty spożywcze, Kawa, herbata i przyprawy, Słodycze, Wyroby mleczarskie, Oleje i tłuszcze spożywcze, Wyroby zbożowe, piekarske i mączne, Wyroby z warzyw i owoców, Wyroby z mięsa i ryb, Przetwórstwo spożywcze, Pozostałe górnictwo i wydobywanie, Rudy metali, Ropa naftowa i gaz ziemny, Węgiel kamienny i brunatny, Górnictwo i przemysł wydobywczy, Mięso, Ryby, Leśnictwo i pozyskiwanie drewna, Warzywa i owoce, Zboża,
Możliwy wolumen produkcji
50000
Minimalna wartość zamówienia
40.00
Waluta
PLN
Nabywcy poza granicami kraju
TAK