Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuForum Biznesu w Bukareszcie przy okazji Szczytu Inicjatywy Trójmorza

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-08-14 14:38:12
forum, bukareszt, rumunia, energia, logistyka, transport, it, ict, technologia cyfrowa, branża energetyczna, branża logistyczno-transportowa, branża informatyczno-telekomunikacyjna, grupa trójmorza, rozwój gospodarczy, spójność europejska, więzi transatlantyckie, szczyt inicjatywy trójmorza, forum biznesu, misja, krajowa izba gospodarcza, kig, 2018, the three seas initiative business forum

Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza do udziału w Forum Biznesu, które odbędzie się przy okazji Szczytu Inicjatywy Trójmorza w dniach 17-18 września 2018 r. w Bukareszcie. Udział w Misji dedykowany jest dla firm z sektorów: transportowego, energetycznego, IT/ICT.

W 2015 roku - z inicjatywy prezydentów Polski i Chorwacji, Andrzeja Dudy i Kolindy Grabar-Kitarović - postanowiono powołać grupę Trójmorza. W skład regionalnego projektu wchodzi 12 państw członkowskich Unii Europejskiej, od Estonii przez Polskę po Chorwację, leżących między Morzem Bałtyckim, Adriatyckim i Czarnym. Nadrzędne filary Inicjatywy to: rozwój gospodarczy, spójność europejska i więzi transatlantyckie. Celem grupy jest głównie współpraca na płaszczyznach: energetycznej, logistyczno-transportowej i informatyczno-telekomunikacyjnej w Europie Środkowej.

 

Podczas zeszłorocznego Szczytu Inicjatywy Trójmorza, który odbył się w Warszawie, na wniosek prezydenta Rumunii, jednogłośnie podjęto decyzję, o zorganizowaniu Szczytu w 2018 r. w Rumunii. W Deklaracji Warszawskiej zaś zapisano, że kolejnemu Szczytowi towarzyszyć będzie równolegle Forum Biznesu, które będzie miało na celu łączenie podmiotów gospodarczych, zainteresowanych współpracą ekonomiczną obliczoną na wzmacnianie więzi gospodarczych w regionie.

 

Bukareszteńskie Forum Biznesu jest organizowane przez Prezydencką Administrację Rumunii i Izbę Przemysłowo-Handlową Rumunii, we współpracy z Atlantic Council of the USA (ACUS) i Narodowym Uniwersytetem Administracji (SNSPA) w Rumunii. Honorowy patronat nad Forum objął Prezydent Rumunii, Pan Klaus Werner Iohannis.

 

Podczas Szczytu w Bukareszcie organizatorzy chcą skoncentrować się na konkretnych rezultatach. Planowane jest wypracowanie krótkiej listy projektów międzysystemowych, w pełni zgodnych z polityką UE, w trzech priorytetowych dziedzinach (transport, energia, technologia cyfrowa). Poparcie listy przez uczestników Szczytu oznaczać będzie jednocześnie wsparcie polityczne dla tych projektów, które - na obecnym etapie - wydają się być najbardziej wykonalne i będą miały największy wpływ na region.

 

Krajowa Izba Gospodarcza współpracując z Izbą Przemysłowo-Handlową Rumunii zaprasza do udziału we wspomnianym Forum Biznesu, które odbędzie się przy okazji Szczytu Inicjatywy Trójmorza w dniach 17-18 września 2018 r. w Bukareszcie.

 

Udział w Misji dedykowany jest dla firm z sektorów:

  • transportowego,
  • energetycznego,
  • IT/ICT.

 

Podobne Misje organizować będą izby z pozostałych krajów, członków Inicjatywy Trójmorza, co stworzy niepowtarzalną okazję do nawiązania kontaktów zarówno z przedstawicielami administracji, instytucji otoczenia biznesu, ale także przedsiębiorcami z poszczególnych krajów.

 

W celu zgłoszenia zainteresowania udziałem w powyższej Misji prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (najpóźniej do 25 sierpnia br.).

 

Szczegóły logistyczne dotyczące Misji zostaną przekazane zainteresowanym.

 

Kontakt:

Anna Derbin

Foreign Relations Department

Tel.: +48 22 630 96 43

Mobile: +48 506 241 636

Fax.: +48 22 630 99 15

kig.pl
Pliki do pobrania

The Three Seas Initiative Business Forum Agenda - 23 July
pdf | 328.42 KB
Pobierz
Zaproszenie
pdf | 686.19 KB
Pobierz
PROGRAM - Misja Rumunia - 2018
pdf | 1.11 MB
Pobierz
Dear 3SI partners CCIR
pdf | 86.44 KB
Pobierz
Hotel Accomodation - Bucharest 2018 - 23.07.2018
pdf | 354.59 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

intermedialna.pl Blog

Oferta przeznaczona dla firm zainteresowanych artykułem sponsorowanym na blogu intermedialna.pl
Polska - Swarzędz 2022-04-26 Dodał: Wojciech Fedczyn IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Przewodnik KALIBRACJA CZUJNIKÓW TEMPERATURY

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi czujniki temperatu...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Przewodnik "CZUJNIKI CIŚNIENIA"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi manometry i inne c...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe branże, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert