Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMASPEX Romania

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Julianna Jurasek | 2017-08-22 11:05:36
producent soków i napojów, rumunia


Maspex Romania, lokalna filia polskiego podmiotu gospodarczego MASPEX, posiadająca m.in. marki Tymbark, Tedi i Salatini osiągnęła w 2016 roku obroty o wartości około 361 mln Lei (80 mln Euro), co stanowi wzrost o 10% w porównaniu do wyników firmy w roku 2015. Polski producent soków owocowych, napojów orzeźwiających i różnego rodzaju herbatników utrzymuje od dziesięciu lat systematycznie zwiększa obroty firmy.

Polska Grupa Maspex od wielu lat rozwija się w dynamiczny sposób na rumuńskim rynku.

W ostatnich latach dokonała licznych inwestycji w modernizację dwóch fabryk w mieście Ramnicu Valcea, woj. Prahova. Firma prowadzi politykę rozwojową i inwestycyjną, która w ostatnim czasie umożliwiła Polakom przejęcie rumuńskiej firmy Rio Bucovina zajmującej się rozlewnią wody mineralnej. Transakcja dotyczyła przejęcia przez Maspex Romania trzech jednostek produkcyjnych z miejscowości: Vatra Dornei, Timisoara i Giurgiu oraz przejęcie marki zastrzeżonej Bucovina.

W roku 2013 polski producent soków i napojów orzeźwiających Maspex Romania powiększył swoją działalność gospodarczą na terenie Rumuni poprzez zakup marki i linii produkcyjnych: Salatini, Capollini, Tismana i Rollini d’ Oro od firmy Pan Group Craiova.

Dodatkowo, 7 lat temu Polacy z Tymbark Maspex zakupili aktywa producenta makaronów Arnos z Oradea.

Na rumuńskim rynku, największy biznes firmy Maspex Romania to nadal produkcja napojów orzeźwiających. Lokalne fabryki dostarczają około 90 % produkcji na rodzimy rynek, 10 % produkcji przeznaczony jest na rynki ościenne.

Firma otrzymała od państwa rumuńskiego pomoc inwestycyjną rzędu 2,5 mln Euro, którą wykorzystała w roku 2015.

W roku 2016 Maspex Romania uzyskała zysk netto o wartości 35 mln Lei, co stanowiło wzrost o 30 % w porównaniu do wartości osiągniętych w roku 2015.

 

WPHI Bukareszt.

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Przewodniki "AUTOKLAWY SPOŻYWCZE"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi autoklawy przemysł...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Doradztwo/consulting/edukacja, Maszyny dla przetwórstwa spożywczego, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Aparatura pomiarowa i zegarki, Biotechnologia Zobacz ofertę

Przewodnik "PASTERYZACJA ŻYWNOŚCI"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami działającymi w branży instalacyjne...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Produkty tytoniowe, Napoje alkoholowe, Pozostałe produkty spożywcze, Kawa, herbata i przyprawy, Słodycze Zobacz ofertę

Ortodoncja i protetyka stomatologiczna

Ortodonta Toruń Protetyk Toruń Protetyk Toruń Protetyka stomatologiczna Toruń W ja...
Polska - TORUŃ 2022-01-28 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert