Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuFirma PEPCO w Rumunii i jej plany ekspansji w 2017 roku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Julianna Jurasek | 2017-05-25 11:34:24
wphi bukareszt, firma pepco, rynek rumuński

Firma PEPCO w Rumunii i jej plany ekspansji w 2017 roku

Polska sieć sprzedaży detalicznej konfekcji, obuwia i akcesoriów typu discount PEPCO działa na rumuńskim rynku od jesieni 2014 roku i ciągle się rozwija.

W Polsce, sieć sprzedaży PEPCO działa od 2004 roku i liczy już ponad 720 sklepów. W Europie, oprócz Polski i Rumunii firma PEPCO występuje również w: Czechach (114 sklepów), na Słowacji (69 sklepów), na Węgrzech (86 sklepów), Chorwacji (4 sklepy- weszła na tamtejszy rynek w 2016 roku). Następnym, planowanym krajem, gdzie firma PEPCO pragnie zacząć działalność gospodarczą to Słowenia.

Firma PEPCO jest częścią południowo-afrykańskiego koncernu PEPKOR, który działa na świecie od 50 lat, i posiada ogółem 3.000 sklepów sprzedaży, które działają w: Europie, Afryce i Australii. Koncern posiada wiele własnych marek jak: Best&Less, Pep i Ackermans (Afryka) oraz Pepco (pod tą nazwą działają sklepy w krajach europejskich).

W Rumunii, w pierwszej fazie firma PEPCO weszła na rynek do dużych miast jak : Bukareszt (działa już 15 sklepów[1]), Ploeszti oraz mniejszych jak: Slobozia, Targu Jiu, Medias, Deva, Piatra Neamt i Suczawa. Po prawie 3 latach istnienia na rumuńskim rynku, firma PEPCO liczy 116 sklepów[2] i kontynuuje swoją ekspansję. Firma aktualnie zatrudnia w Rumunii 800 osób. Ich plany zakładają dalszą ekspansję na terenie całego kraju.

Dalsza ekspansja firmy PEPCO w Rumunii przewiduje otworzenie do końca br. nowych sklepów marki PEPCO w: Botoszany, Jassy, Barlad, Buzau, Caransebes, Campina, Tecuci, Targu Mures oraz jeszcze otwarcie dodatkowych sklepów w Bukareszcie i w Ploeszti.

Na rumuńskim rynku konfekcji lekkiej i obuwia działają również inne bardzo znane polskie firmy. Do największych należą: Reserved, CCC, Smyk, 4F i Kazar.

 

WPHI Bukareszt

 

[1] Maj 2017 r.

[2] Maj 2017 r.